Dynaudio Esotec

Sercem niepowtarzalnego brzmienia Dynaudio były od zawsze wysokiej klasy głośniki wytwarzane samodzielnie. Wypełniamy rygory audiofilskiego brzmienia zarówno w konstrukcjach przeznaczonych do domu, studia, jak i samochodu. Nowa seria Esotec jest odzwierciedleniem zaawansowanych rozwiązań i technologii, z którymi mogą sobie poradzić tylko najlepsi specjaliści w branży głośnikowej – tacy jak Dynaudio.

Nasze nieustanne badania w dziedzinie technik głośnikowych, które doprowadziły do powstania ostatniej serii monitorów do studiów nagraniowych oraz zaawansowanych jednostek przeznaczonych dla jednego z największych producentów branży motoryzacyjnej, zaowocowały narodzinami najnowszej serii car audio – Esotec. Przy pomocy nowoczesnych rozwiązań znanych jako Esotec+, wykorzystanych wcześniej w domowych konstrukcjach serii Focus, wywindowaliśmy brzmienie  samochodowych Esoteców na niedościgniony poziom.

Pobierz broszurę
esotec

W celu dopasowania do wymagających potrzeb akustycznych w bardzo różnych modelach samochodów, wszystkie zestawy nagłośnienia Dynaudio Esotec dostępne są także w postaci pojedynczych komponentów. Wiedza i doświadczenie zdobyte dzięki wdrożeniu do produkcji systemów fabrycznych dla producentów z branży motoryzacyjnej, znacząco wpłynęły na gotowe rozwiązania przeznaczone do samodzielnego montażu dla hobbystów car audio. Dotyczy to zwłaszcza strojenia zwrotnic i dopasowania parametrów do trudnych warunków panujących w zróżnicowanych wnętrzach samochodów.

Podstawowym celem podczas projektowania najnowszej serii samochodowej Esotec było zapewnienie charakteru brzmienia oraz właściwości przestrzennych znanych od lat z produkowanych przez Dynaudio konstrukcji przeznaczonych do użytku w domu oraz studiach nagraniowych. Nasi inżynierowie pracowali wytrwale dotąd, aż uzyskali efekty odpowiadające najlepszym modelom domowym i studyjnym monitorom bliskiego pola – tyle że we wnętrzach samochodów. Biorąc pod uwagę trudne warunki akustyczne tam panujące, było to bardzo trudne wyzwanie.