Dynaudio Esotar² 

Dynaudio Esotar² to referencyjne systemy nagłośnienia przeznaczone do samochodów. Dają one słuchaczowi możliwość odczucia najsubtelniejszych detali zawartych w muzyce – pod warunkiem, że zostaną zainstalowane w prawidłowy sposób.

Pobierz broszurę
esotar

Rozmieszczenie głośników

W celu osiągnięcia prawidłowej równowagi tonalnej, dynamiki i klarowności brzmienia, głośniki należy zamontować w odpowiednich odległościach od siebie. Dla przykładu, w systemie dwudrożnym mid-woofer i tweeter w każdym z kanałów powinny znajdować się tak blisko siebie, jak to tylko możliwe. Zauważmy, że fabryczne rozmieszczenie głośników w samochodach nie zawsze zgadza się z założeniami prawidłowej propagacji dźwięku.

Montaż głośników

Do uzyskania najlepszej jakości dźwięku konieczne jest zamontowanie głośników w solidnych, dobrze wytłumionych od strony tylnej odgrodach tak, by poduszka powietrzna dla membran mid-wooferów była stuprocentowo szczelna względem wnętrza samochodu. By uniknąć słyszalnych rezonansów i brzęczenia, stosuje się dodatkowe wzmocnienia i uszczelnianie elementów takich jak tapicerka oraz elementy konstrukcyjne – a czasami nawet zewnętrzna powierzchnia drzwi – a także wytłumianie ich materiałami akustycznymi. Ramki są wyposażone w wycięcia dla głośników oraz otwory dla śrub montażowych, rozmieszczone na obwodzie. Umożliwia to wygodną instalację w otworach fabrycznych – profile wewnętrzne są idealnie dopasowane do koszy modeli z serii Dynaudio Esotar².

Okablowanie głośników

Zalecamy użycie profesjonalnych kabli głośnikowych jak najlepszej jakości. Nierzadko zdarza się, że fabryczne okablowanie głośnikowe samochodu jest najsłabszym ogniwem systemu nagłośnienia i wymaga wymiany na lepsze. Jest to nieuniknione, jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał głośników z serii Dynaudio Esotar².