Focus 50

Twój kompletny bezprzewodowy system muzyczny

Duże aktywne głośniki bezprzewodowe podłogowe

ZNAJDŹ DILERA
UMÓW SIĘ NA ODSŁUCH

Focus 50

Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany aktywny system bezprzewodowy hi-fi na świecie.

Focus 50 to szczyt bezprzewodowego hi-fi. Połączenie wygody głośnika konsumenckiego z wagą ciężką naszych najlepszych głośników.

Focus 50 to aktywny system głośnikowy oferujący mnogość połączeń. Jeśli chcesz wypełnić swoje pomieszczenie wysokiej jakości dźwiękiem bez konieczności zajmowania miejsca kablami, pudełkami i szafkami audio, to jest to coś dla Ciebie.

Prześlij swoją muzykę z MacBook, iPada lub iPhone poprzez Airplay 2; z Androida poprzez Chromecast; korzystając ze Spotify lub Tidal z…w zasadzie wszystkiego co posiada Spotify lub Tidal. Połącz je z Roon; streamuj poprzez Bluetooth. Możesz nawet podłączyć fizyczne cyfrowe źródła poprzez koaksjalne lub optyczne wejście, a nawet analogowe (gramofon, magnetofon jak i fonograf koncertowy Edison) poprzez wejścia liniowe lub kompatybilny adapter, a urządzenia sieciowe poprzez Ethernet lub wi-fi.

Co to oznacza? Że w praktyce wszystko co zostało wydane jako nagranie może zostać odsłuchane na Focus 50. Wszystko. A wysoko-jakościowe niebo znajduje się tylko w odległości kliknięcia na telefonie
Focus 50 zostały zaprojektowane do klasycznych pokojów, a nie do sterylnych jaskiń odsłuchowych. 

Zostały zbudowane dla tych, którzy chcą dzielić się wybitnym dźwiękiem ze swoimi ukochanymi (zaproś ich i pozwól podłączyć się do głośników… powodzenia przy próbach późniejszego pożegnania) Dlatego też wbudowaliśmy system WiSA. Focus 50 mogą bezprzewodowo połączyć się z Twoim telewizorem (i z wszystkim co do niego podłączysz) i zająć miejsce rozdmuchanego systemu kina domowego. Jedyną wadą jest to, że Twój kot nie będzie się mógł na nich wygrzewać…

Prosty start, potężna wydajność

Bylibyśmy zaskoczeni, gdyby zajęło Ci więcej niż 5 minut pomiędzy rozpakowaniem, a pierwszym odsłuchem. Po prostu podłącz głośniki do prądu, odpal dedykowaną aplikacją Dynaudio, postępuj zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu telefonu/tabletu (pomaga ona połączyć głośniki z siecią domową oraz zoptymalizować je) i to wszystko.

Focus 50 wymagają tylko dwóch przewodów: po jednym do gniazdka. To dlatego że mają wbudowane wzmacniacze. Nie jeden wzmacniacz na całą kolumnę, tylko indywidualny wzmacniacz dla każdego przetwornika, zoptymalizowany i dostrojony to konkretnej jednostki. Bez kompromisów w stylu: ” co do wszystkiego to do niczego”; bez zbierających kurz przewodów. To świetnie dopasowany system.

Każdy głośnik ma wbudowane trzy D-klasowe wzmacniacze: jeden 110W dla tweetera Cerotar, 280W dla neodymowego przetwornika średnio-tonowego, oraz 280W dla bliźniaczych niskotonowych Esotec+ (sterowanych równolegle). Wszystkie wzmacniacze pochodzą od naszych partnerów z Pascal Copenhagen - tej samej firmy, z którą pracowaliśmy nad stworzeniem elektroniki dla naszych imponujących studyjnych Core. Moc szczytowa zapytacie? Oszałamiające 1000 Watt. Focus 50 oraz Twoje uszy są w dobrych rękach.

Cała ta moc jest kontrolowana przez wysublimowaną technologię DSP (digital signal processing) – tą samą którą wykorzystujemy w seriach studyjnych LYD oraz Core. Podczas ustawień w aplikacji wskaż głośnikom gdzie się znajdują (blisko ściany, w rogu lub w wolnej przestrzeni), a zoptymalizują się one do danego miejsca. A jeśli Ty, lub instalator chcecie wynieść kalibrację na następny poziom umożliwiamy to dzięki opcjonalnej technologii Dirac Live.

Zawarliśmy nawet personalizację equalizera gdy zdecydujesz się zdjąć maskownicę - nie musisz nic robić aby ją aktywować (oczywiście poza zdjęciem maskownicy). Automatyczny czujnik rozpozna to a logo Dynaudio mrugnie delikatnym niebieskim kolorem, aby dać Ci znać że wie, co robisz. Pomysłowe.

Aby uniknąć uszkodzenia głośników przy wysokich poziomach głośności zaprojektowaliśmy przesuwny filtr wysoko-przepustowy, który ogranicza wychylanie się membran (ale prawdopodobnie sąsiedzi będą już stukać w ściany zanim dojdziesz do tego poziomu).

DynaudioFocus50_Lifestyle_Walnut_01

Tradycyjna wiedza Dynaudio

Zawsze jesteśmy podekscytowani możliwością korzystania z nowego, flagowego sprzętu w całej naszej ofercie. Focus 50 czerpie w dużej mierze z technik i technologii stosowanych w naszych wysokiej klasy seriach pasywnych Contour i Confidence.

Na przykład głośnik wysokotonowy Cerotar z miękką kopułką wykorzystuje wewnętrzną kopułkę Hexis z serii Confidence. Jest to sprytna dodatkowa część, która znajduje się tuż za powierzchnią grającą, w celu zoptymalizowania przepływu powietrza i minimalizacji niechcianych rezonansów. Za nim znajduje się system magnesów Ferrite+ z węglanem strontu aby zwiększyć do maksimum czułość. Po ludzku oznacza to słodszą, wyraźniejszą górę i nie męczy przy długich odsłuchach.

Uzupełnieniem głośnika wysokotonowego jest dedykowany przetwornik średniotonowy (jedyny w gamie Focusa) wywodzący się z wielokrotnie nagradzanego Contour 60. Jest to 15-centymetrowa jednostka z mocnym magnesem neodymowym oraz charakterystyczną aluminiową cewką Dynaudio. To szybki dźwięk wykorzystujący lekkie materiały magnesów i cewek, aby zapewnić mu większą zwinność przy jednoczesnym zachowaniu ścisłej kontroli w zakresie średnich częstotliwości. A dla Ciebie oznacza to wydajność na poziomie serii Contour.

Dołem pasma zajmuje się para 18 cm wooferów Esotec+. Wykorzystują połączenie technologii z serii Contour i Confidence aby zapewnić mocny i zwarty bas.Jednak w przeciwieństwie do innych modeli Focusa, wewnątrz magnesu Ferrite+ znajduje się miedziana cewka drgająca. Dzieje się tak dlatego, że jako przetwornik basowy nie musi odtwarzać zwinnych średnich tonów – może więc mieć większą masę ruchomą. Moc i kontrola z każdej strony.

DynaudioFocus50_Walnut_02

Zaprojektowane na całe życie

Żadnych sztuczek, żadnych bzdur – po prostu czysty, stylowy duński design i kunszt wykonania. Od pierścieni osłonowych z anodyzowanego szczotkowanego aluminium wokół przetworników, po subtelne logo Dynaudio na górze maskownicy i delikatnie świecące logo (które zmienia kolor, aby poinformować Cię, co robi głośnik). Sprawiliśmy, że Focus 50 wygląda jak należy, gdy siedzisz w prawdziwej przestrzeni życiowej.

Przesuwaj palcami po pięknych wykończeniach Blonde Wood i Walnut Wood o otwartych słojach lub podziwiaj szklisty lakier w kolorze High Gloss Black i High Gloss White. Zauważ kształt delikatnie zwężającej się szafki. Nawet tylny panel został poddany specjalnej obróbce.

Focus 50 to najwyższej klasy bezprzewodowy system hi-fi klasy premium. Prawdziwa audiofilska jakość ze wszystkimi zaletami nowoczesnej technologii cyfrowego przesyłania strumieniowego. Czas posłuchać czegoś nowego…

DynaudioFocus50_Woofer_01-1
DynaudioFocus50_Black_04_1200x1200
DynaudioFocusFamily_Walnut

Focus

Cechy

2022_Dynaudio_WebIcon_ConeGraphic_60x60px_Black

Studyjna Jakość

 

Wbudowane wzmacniacze oparte są o technologię użytą przez nas w serii profesjonalnych głośników studyjnych Core - włącznie z ich algorytmami kompensacji pomieszczenia. Oznacza to że możesz się zbliżyć do muzyki na poziomie artysty nagrywającego płytę.

2022_Dynaudio_WebIcon_ConeGraphic_60x60px_Black

Fenomen streamingu


Jeśli coś jest on-line, możesz to puścić na Focusach. Królewski poker serwisów – Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast oraz Roon – przenieś miliony utworów w jakości hi-fi do swojego salonu.

2022_Dynaudio_WebIcon_ConeGraphic_60x60px_Black

Klasyczne przetworniki Dynaudio


Od miękkiej kopułki z Hexis do średnio/nisko tonowych przetworników wykonanych z MSP o aluminiowej cewce. Focus 10 nie odbiegają od legendarnych korzeni. Nowoczesny design, klasyczna jakość.

2022_Dynaudio_WebIcon_ConeGraphic_60x60px_Black

Duńskie wzornictwo


Czysty, elegancki, nowoczesny, wymuskany. Uważamy że głośniki należy projektować dla ludzi którzy będą ich używać, dlatego znajdziesz w nich tylko solidne i szczere materiały i wykończenia: Black High Gloss, White High Gloss, Blonde Wood oraz Walnut Wood.

Focus 50

Specyfikacje

 • Status Aktualny
 • Segment Home
 • Seria Focus
 • Typ Podłogowy
 • Wejścia analogowe (główny głośnik) 2x RCA
 • Wejścia cyfrowe (główny głośnik) 1x Toslink, 1x RCA
 • Wyjścia analogowe (główny głośnik) 1x Sub RCA, 1x wyzwalacz
 • Wyjścia cyfrowe (główny głośnik) 1x RCA (do głośnika klienta)
 • Wejścia cyfrowe (głośnik klienta) 1x RCA (z głównego głośnika)
 • Bezprzewodowe połączenie między głośnikami WiSA (do 24 bitów/96 kHz)
 • Przewodowe połączenie między głośnikami RCA (24-bit/192kHz)
 • Sieć Wi-Fi, Ethernet
Product-Lineart-Focus 50

Recenzje

Noble simplicity and silent greatness.


FIDELITY Magazine put Focus 50 to the test, praising the simplicity and "all-in-one" aspect.

FIDELITY Magazine, Germany

Best Hifi Product 2022 - Pursuit Perfect System


UK-based audio reviewer and Dirac Live calibration specialist Terry Ellis crowned Focus 50 as his best hi-fi product of the year 2022, touting the "all-in-one" convenience coupled with sublime audiophile performance, and the inclusion of Dirac Live as deciding factors.

You can read his written account via the button below.

Pursuit Perfect System, UK

Two speakers + two power cords


Michael Lavorgna of Twittering Machines shares his thoughts on Focus 50, summing up the series' unique selling point better than we could ever hope to along the way: "Two speakers + two power cords = endless music on tap that sounds as good, or better, than separates. That’s what the Dynaudio Focus 50 have to offer."

"(...) within a few minutes of listening you’ll be smiling and streaming your favorite tunes, head shaking in near disbelief that all of this goodness is coming out of a pair of active speakers with a DAC inside."

Twittering Machines, US

"Dynaudio Focus 50 play openly and detailed, with an impressive reproduction that creates great musical engagement."


Håvard Holmedal, writing for Norway's Stereopluss magazine put our Focus 50 through its paces, resulting in a five-star "especially recommended" distinction – we are and humbled and grateful.

Stereopluss, Norway

Find a dealer

Find your nearest Dynaudio dealer and pay them a visit today, or sign up for a listening session.

  Seria Focus

  • Status:
  • Segment:
  • Seria:
  • Typ:
  • Wejścia analogowe (główny głośnik):
  • Wejścia cyfrowe (główny głośnik):
  • Wyjścia analogowe (główny głośnik):
  • Wyjścia cyfrowe (główny głośnik):
  • Wejścia cyfrowe (głośnik klienta):
  • Bezprzewodowe połączenie między głośnikami:
  • Przewodowe połączenie między głośnikami:
  • Sieć:
  • Focus 10
  • Aktualny
  • Home
  • Focus
  • Podstawkowe
  • 2x RCA
  • 1x Toslink, 1x RCA
  • 1x Sub RCA, 1x wyzwalacz
  • 1x RCA (do głośnika klienta)
  • 1x RCA (z głównego głośnika)
  • WiSA (do 24 bitów/96 kHz)
  • RCA (24-bit/192kHz)
  • Wi-Fi, Ethernet
  • Focus 50
  • Aktualny
  • Home
  • Focus
  • Podłogowy
  • 2x RCA
  • 1x Toslink, 1x RCA
  • 1x Sub RCA, 1x wyzwalacz
  • 1x RCA (do głośnika klienta)
  • 1x RCA (z głównego głośnika)
  • WiSA (do 24 bitów/96 kHz)
  • RCA (24-bit/192kHz)
  • Wi-Fi, Ethernet
  • Focus 30
  • Aktualny
  • Home
  • Focus
  • Podłogowy
  • 2x RCA
  • 1x Toslink, 1x RCA
  • 1x Sub RCA, 1x wyzwalacz
  • 1x RCA (do głośnika klienta)
  • 1x RCA (z głównego głośnika)
  • WiSA (do 24 bitów/96 kHz)
  • RCA (24-bit/192kHz)
  • Wi-Fi, Ethernet

  Dynaudio Magazine

  Dynaudio Magazine is our universe of sound and music-related articles, videos, and podcasts, covering everything from loudspeakers and technology to extraordinary people, and our very best tips and tricks.

  Read more
  1200x1200px_FB-IG-Carousel_DynaudioContourLegacy_06

  Four new products on show - High End Munich 2024

  We’re going to give an exclusive first-look at four brand-new products during this year’s High-End show in Munich – as well as showing off some exciti...

  2024_Dynaudio_AskTheExpert_Ep28_SubwoofersSealedOrPorted_04

  What kind of subwoofer should I choose? Sealed or ported?

  On this episode Ask The Expert, we're discussing subwoofer design, and the pros and cons of sealed-box versus ported designs in the world of low end d...

  2024_Dynaudio_AskTheExpert_Ep27_PlacingTheCentreSpeaker_04.01min_List

  Where should I place the centre speaker?

  On this episode of Ask The Expert, we're going to talk about speaker placement in surround setups, specifically when used with a television.