- Home
- >
- Home Audio
- >
- Evoke
- >
- Evoke 50
- Home
- >
- Home Audio
- >
- Evoke
- >
- Evoke 50
Evoke 50
Odpowiednia wizytówka
Duże zestawy podłogowe do średnich i dużych pomieszczeń
Evoke 50
Jeśli para Evoke 50 w pokoju nie stanowi Twojej wizytówki, to nie wiemy, co innego mogłyby sprawdzić się w tej roli. Używaj ich do odsłuchu stereo. Używaj ich w wielokanałowym systemie kina domowego Evoke. Niezależnie od tego, w jaki sposób słuchasz, efekt będzie co najmniej imponujący.
Evoke 50 to trójdrożny zestaw podłogowy wyposażony w głośnik wysokotonowy z miękką membraną kopułkową o średnicy 28 mm, 15-cm głośnik średniotonowy z magnesem neodymowym i dwa 18-cm głośniki niskotonowe.
Wejście od wysokiej nuty
Najnowszy tweeter Dynaudio w modelu Evoke 50: Cerotar. Jest to całkowicie oryginalny, zaprojektowany od postaw głośnik wysokotonowy, w którym zastosowaliśmy kluczowe technologie przejęte z nagradzanego tweetera Esotar Forty, wspaniałej serii Contour i oraz zdolnego zagrać i wyśpiewać wszystko festiwalu osiągnięć technicznych, jakim jest seria Confidence. Nasi inżynierowie są z niego bardzo dumni. I słusznie.
Tuż poniżej precyzyjnie powlekanej membrany kopułkowej znajduje się wewnętrzny stożek: Hexis. To pomysłowe rozwiązanie znajduje się wystarczająco blisko tylnej powierzchni membrany, aby tłumić niepożądane częstotliwości rezonansowe nie pozwalając na ich odbijanie w kierunku membrany. Dzięki temu odpowiedź częstotliwościowa uległa wygładzeniu a tony wysokie stały się czystsze, bardziej przejrzyste i słodsze, co oznacza większą szczegółowość i więcej momentów tego typu: „Zaraz, zaraz, nie pamiętam żeby w tym utworze grał trójkąt!”.
Cerotar napędzany jest magnesem ceramicznym Ferrite+ wykonanym z węglanu strontu. Zapewnia on większą czułość, co w kategoriach muzycznych można wyrazić jako „rzetelność” reprodukcji dźwięku. Usłyszysz dokładnie to, co należy. Dzięki tej naturalności i gładkiej charakterystyce można go słuchać przez wiele godzin bez zmęczenia.
Potężne fundamenty
Niżej znajdziesz dwa głośniki niskotonowe Esotec+ o średnicy 18 cm. Podobnie jak w przypadku głośnika wysokotonowego Cerotar, odziedziczyły one zdobycze technologiczne z serii Contour i Confidence, wnosząc w serię Evoke tyle high-endowych genów, ile to tylko było możliwe.
Woofery wykonane są z naszego zastrzeżonego materiału MSP (polimer z domieszką krzemianu magnezu). Używamy go do produkcji membran od dziesięcioleci i do tej pory nie znaleźliśmy nic, co zapewniałoby lepszą równowagę lekkości, sztywności i tłumienia. Jeśli coś dobrze działa...
Jednak o ile w modelu podstawkowym Evoke 20 zastosowaliśmy aluminium w cewce 18-cm woofera, w modelu Evoke 50 wybraliśmy miedź. A to dlatego, że w tym modelu przetworniki te odtwarzają wyłącznie niskie tony i nie potrzebują szybkości dedykowanego przetwornika średniotonowego, dzięki czemu mogliśmy zwiększyć ich masę drgającą. Membrana o grubości 0,4 mm pozostała jednak taka sama, podobnie jak magnes ceramiczny Ferrite+. Oznacza to moc oraz szczegółowość. Jest to właśnie jedno z tych rozwiązań, które uzyskujemy dzięki dogłębnej analizie i symulacji w naszym ośrodku pomiarowym Jupiter.
Każda membrana wykonana jest z jednego kawałka materiału MSP. Dzięki temu ma ona odpowiednią sztywność i ulega znacznie mniejszym odkształceniom fizycznym w trakcie pracy. Zapewnia również wyjątkowo solidne połączenie fizyczne z wykonanym z włókna szklanego karkasem cewki drgającej (przyklejonym z tyłu membrany bezpośrednio pod żebrami stabilizującymi, które widać wokół środka), co oznacza lepsze przenoszenie energii drgań cewki na membranę.
Zawieszenie dolne z materiału Nomex dba o wyśrodkowanie całości i odpowiedni zakres drgań, podczas gdy zawieszenie górne rodem z serii Contour pozwala na większe wychylenie membrany, poprawiając uderzenie.
Dodatkowo, dla zwiększenia uniwersalności, na wypadek np. przemeblowania lub przeprowadzki, skierowane wylotem do tyłu porty basowe wyposażone są w dwuczęściowe korki piankowe. Za ich pomocą można uzyskać trzy poziomy dostrojenia: całkowicie otwarty, otwarty w połowie i całkowicie zamknięty, dzięki czemu łatwiej dopasować charakterystykę w zakresie tonów niskich do położenia zestawów i akustyki pomieszczenia.
Dedykowany głośnik średniotonowy
Evoke 50 to jedyny model z całej serii posiadający dedykowany przetwornik średniotonowy, dlatego inżynierowie z Dynaudio Labs zdecydowali, aby miał nieco bardziej specjalny charakter. Wybrany przetwornik o średnicy 15 cm wywodzi się bezpośrednio z najwyższej klasy serii Contour, co oznacza potężny magnes neodymowy, membranę o grubości 0,4 mm i markową cewkę drgająca Dynaudio nawiniętą drutem aluminiowym na karkasie z włókna szklanego.
Dlaczego neodym a nie Ferrite+ w głośnikach niskotonowych? Ponieważ jest lekki i potężny. Dlaczego aluminium, a nie miedź? Znów odpowiedź brzmi - ponieważ jest lekkie (dzięki temu możemy nawinąć więcej uzwojeń cewki zachowując tę samą masę). Jest to kombinacja, przez którą nasz zespół uzyskał niezwykłą kontrolę reakcji przetwornika i mógł go precyzyjnie dostroić idealnie integrując z wooferami i tweeterem.
W istocie, zespół Evoke wykonał tak dobrą pracę, że w zakresie tonów średnich otrzymujesz praktycznie osiągi klasy Contour.
Prosty, rzetelny styl
Stworzenie zestawu głośnikowego tej wielkości i zadbanie o to, aby nie wydawał się nieporęczny i pudłowaty to niełatwe zadanie, ale główna projektantka tego modelu, Louise Dalgaard sprostała temu wyzwaniu. I na tym nie poprzestała. Evoke 50 to pierwszy model z całej serii, który trafił na deskę kreślarską (następnie do modelowania 3D i formy glinianej, po czym powstał pełny prototyp z płyty MDF, a w końcu prawdziwy zestaw).
Louise i jej zespół niezłomnie dążyli do tego, aby Evoke 50 był modelem realistycznym dla prawdziwych domów i w prawdziwym życiu. Czerpali inspiracje od projektantów mebli, z prezentacji aranżacji wnętrz, domów pokazowych, a nawet zwiedzając prawdziwe mieszkania, aby uzyskać odpowiedni wygląd.
Efektem tych starań jest natychmiastowy klasyk. Ten model jest jednocześnie nowoczesny, retro, ponadczasowy i nowatorski - wszystko w jednym. Jest ten rodzaj zestawu głośnikowego, na który nadal możesz spojrzeć po upływie 30 lat i stwierdzić, że pozostałe rzeczy w pokoju wyglądają przy nim nieco monotonnie.
Model Evoke 50 dostępny jest w czterech pięknych wersjach wykończenia. Do wykończenia na wysoki połysk w kolorze czarnym lub białym zastosowaliśmy technikę lakierowania, nadającą cudownie głęboki, szklisty wygląd. Na drugim końcu wrażeń dotykowych mamy przepięknie otwarte tekstury naturalnych fornirów Walnut Wood i Blonde Wood.
Wystarczy je podłączyć, aby odkryć na nowo miłość do muzyki.
Evoke
Cechy
Głośnik wysokotonowy Cerotar
Precyzyjne powleczona membrana kopułkowa o średnicy 28 mm pochodzi bezpośrednio z nagradzanego modelu Special Forty i wspaniałej serii Confidence. W układzie napędowym zastosowano magnesy ceramiczne Ferrite+ z węglanu strontu w celu uzyskania wyższej czułości
Hexis
Ten pomysłowy stożek wewnętrzny dodatkowo wygładza odpowiedź częstotliwościową głośnika wysokotonowego i poprawia kontrolę rezonansów, dzięki czemu usłyszysz wyłącznie pożądane dźwięki. Hexis znajduje się też w serii Confidence
Woofery Esotec+
Nowatorska konstrukcja zapewniająca duże wychylenie membrany pozwoliła poprawić odpowiedź częstotliwościową i dynamikę w zakresie niskich częstotliwości. Membrany wykonane są z MSP – materiału opracowanego w naszej firmie i stosowanego od dziesięcioleci w naszych wysokiej jakości głośnikach
Ponadczasowe duńskie wzornictwo
Proste, czyste, tradycyjne, nowoczesne i luksusowe. Wszystko w jednym. Zadbaliśmy o to, aby Evoke było serią realistyczną, dostosowaną do rzeczywistych domów i prawdziwego życia. Modele tej serii dostępne są w czterech wersjach wykończenia: Black High Gloss, White High Gloss, Walnut Wood oraz Blonde Wood.
Neodymowy głośnik średniotonowy
Pochodzący bezpośrednio z serii Contour 15-centymetrowy głośnik wyposażony w membranę z materiału MSP. Prawdziwy high-end w średnim zakresie częstotliwości
Uniwersalne porty basowe
Dwuczęściowe korki pozwalają precyzyjnie dostrajać odpowiedź basową do akustyki pomieszczenia i gustu słuchacza
Evoke 50
Specyfikacje
- Status Aktualny
- Segment Home
- Seria Evoke
- Typ Podłogowy
- Czułość (dB @ 2.83V/1m) 87
- Moc wyjściowa wg IEC (W) 260
- Impedancja nominalna (Ohm) 4
- Impedancja minimalna (Ohm) minimum 3 Ω przy 100 Hz
- Dolna granica częstotliwości (Hz @ +/- 3 dB) 35
- Górna granica częstotliwości (kHz @ +/- 3 dB) 23
- Konstrukcja obudowy Bass-reflex z wylotem z tyłu
- Zwrotnica 3-drożna
- Częstotliwości podziału zwrotnicy (Hz) 430/3500 Hz
- Topologia zwrotnicy 3. i 2. rzędu
- Głośnik wysokotonowy 28mm Cerotar soft dome with Hexis
- Głośnik średniotonowy 15 cm MSP
- Głośniki niskotonowe 2 x 18 cm MSP
- Waga kg 26.9
- Szerokość mm 215
- Wysokość mm 1140
- Głębokość mm 307
- Szerokość mm ze stopami/maskownicą 305
- Wysokość mm ze stopami/maskownicą 1162
- Głębokość mm ze stopami/maskownicą 373
- Szerokość opakowania mm 1324
- Wysokość opakowania mm 459
- Głębokość opakowania mm 352
- Waga opakowania kg 33
- Głośniki w opakowaniu 1
- Maskownica Czarna
Recenzje
A loudspeaker that sounds bigger than it really is.
Evoke 50 convinced hifi.nl with its transparent and spatial sound, innovative technology, the beautiful high-quality finishes, and a relatively simple load for amplifiers.
hifi.nl
LowBeats makes our hi-fi hearts beat faster.
Evoke 50 has once again left some seriously good first impression. The German magazine LowBeats publishes a brand-new review that covers everything from design, speaker placement, driver technology to frequency tests and listening experience. Their highlights are the subtle cabinet design and the overall outstanding driver technology, especially the Cerotar tweeter and bass performance.
German magazine LowBeats
Seria Evoke
- Status:
- Segment:
- Seria:
- Typ:
- Czułość (dB @ 2.83V/1m):
- Moc wyjściowa wg IEC (W):
- Impedancja nominalna (Ohm):
- Impedancja minimalna (Ohm):
- Dolna granica częstotliwości (Hz @ +/- 3 dB):
- Górna granica częstotliwości (kHz @ +/- 3 dB):
- Konstrukcja obudowy:
- Zwrotnica:
- Częstotliwości podziału zwrotnicy (Hz):
- Topologia zwrotnicy:
- Głośnik wysokotonowy:
- Głośnik średniotonowy:
- Głośnik średniotonowy/Głośniki niskotonowe:
- Głośniki niskotonowe:
- Waga kg:
- Szerokość mm:
- Wysokość mm:
- Głębokość mm:
- Szerokość mm ze stopami/maskownicą:
- Wysokość mm ze stopami/maskownicą:
- Głębokość mm ze stopami/maskownicą:
- Szerokość opakowania mm:
- Wysokość opakowania mm:
- Głębokość opakowania mm:
- Waga opakowania kg:
- Głośniki w opakowaniu:
- Maskownica:
- Odgroda:
Damaged speakers? How do I know?
Have you ever accidentally dimed your amp or had some other kind of mishap, giving you cause to fear for your speakers' safety? Have no fear. More tha...
Four new products on show - High End Munich 2024
We’re going to give an exclusive first-look at four brand-new products during this year’s High-End show in Munich – as well as showing off some exciti...
What kind of subwoofer should I choose? Sealed or ported?
On this episode Ask The Expert, we're discussing subwoofer design, and the pros and cons of sealed-box versus ported designs in the world of low end d...